zdrowie

Zalecane suplementy

Suplementy dla zdrowia oczu to artykuły, jakie obejmują witaminy i inne kompozycje kaloryczne o zatwierdzonym przez badania przydatnym działaniu dla stosownego wzroku. Jak sama nazwa wskazuje, suplementy tego typu to akcesoria do diety, dlatego mają na celu dodanie, a nie podmienianie składników odżywczych, jakie powinieneś otrzymywać ze zdrowej diety.

Przyjęcie suplementów diety nie może na wskroś zaradzić poważnym niedoborom żywieniowym wypływającym ze złej diety i nazbyt ogromnej ilości fast foodów, jakie kojarzą się z wieloma istotnymi problemami zdrowotnymi, w tym utratą wzroku. Niemniej niemniej jednak ich zastosowanie to gigantyczna pomoc w walce z takowymi.

Zalecane składniki, których należy szukać w suplementach dla zdrowia oczu

Bardzo roztropne jest uzupełnianie codziennej diety suplementem do oczu. Większość obecnych w nich witamin oraz składników kalorycznych może odgrywać newralgiczną rolę w pomniejszaniu stanów zapalnych oraz zmian oksydacyjnych połączonych z rozwojem chorób oczu.

Witamina A oraz beta-karoten.

Witamina A (i jej prekursor, beta-karoten) jest niebezużyteczna do widzenia w nocy, gojenia się ran oraz prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Zespół witaminy B (w tym witaminy B1, B2, B3, B5, B6, B12 kwas foliowy, biotyna oraz cholina).

Witaminy z grupy B są w stanie wspomóc w zmniejszeniu przewlekłego stanu zapalnego i zapobieganiu podwyższeniu pułapu homocysteiny we krwi, co ma związek z komplikacjami naczyniowymi dotyczącymi siatkówki. Witaminy z grupy B mogą też grać rolę w zmniejszaniu ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej i w suplementy witaminowe z ich kompozycją są pomocne w leczeniu zapalenia błony naczyniowej, znanej przyczyny ślepoty.

Witamina C

Niektóre statystyki wykazały, że witamina C, silny przeciwutleniacz, łączy się ze zmniejszonym niebezpieczeństwem wystąpienia zaćmy.

Witamina D

Teoretyczna literatura sugeruje, że deficyt witaminy D jest ogólny, szczególnie w miesiącach zimowych w zimnym klimacie. Zestawienia naprowadzają, że witamina D łączy się z niższym ryzykiem zwyrodnienia plamki żółtej.

Wobec tego, jeżeli chce się wesprzeć swój wzrok trzeba poszukiwać naturalnych odżywek z takimi składnikami.